Počasí na Korsice

Jaké počasí vás čeká na Korsice (ve městě Ajaccio) v následujících dnech se dozvíte na této stránce.

Předpověď počasí je připravena ve spolupráci s portálem In-počasí.

Podnebí

Vzhledem k povrchu ostrova je počasí značně proměnlivé. Zatímco na pobřeží se budete koupat při teplotách do 30 °C, v horách vás klidně může zastihnout sněhová přeháňka nebo prudký déšť. Průměrná roční teplota na pobřeží se pohybuje kolem 16 °C. Nejvyšší průměrná měsíční teplota je zde v červenci a v srpnu (denní maxima v Bastii jsou kolem 29 °C). Nejvyšší teplota zde byla naměřena 23.7.2009 v městečku Sartene, kde bylo 43,4 °C. Tyto měsíce jsou i nejméně deštivé (téměř zde neprší). Nejnižší je průměrná teplota naopak v lednu (v Bastii jsou denní maxima kolem 13 °C). Nejdeštivějším měsícem je říjen a listopad, kdy se ve Středozemním moři často tvoří tlakové níže.

Ostrov je vystaven větrům ze všech světových stran. Od pobřeží Francie sem dorazí i hodně silný Mistral, od severní Itálie fouká studený vítr Tramonte, od Afriky vane prašný vítr Scirocco a až stokilometrovou rychlostí se projevují na východních svazích padavé větry Libeccio.
Dovolená Korsika Dovolená na Korsice

Chcete navštívit Korsiku, zaujala vás kouzelná příroda tohoto ostrova? Prohlédněte si nejširší nabídku zájezdů na Korsiku od české cestovní kanceláře. Zobrazit