Ajaccio

Ajaccio je největším městem ostrova, nacházející se na západním pobřeží. Patří do regionu Corse-du-Sud. Ve městě žije přes 65 000 obyvatel a nachází se zde přístav i letiště. Téměř denně odtud vyplouvají lodě do Marseille, Toulon, Nice a na Sardinii. Dvě hlavní přepravní společnosti jsou SNCM a Corsica Ferries. Většina budov ve městě byla postavena v polovině 20. století, kdy se do města přistěhovalo hodně lidí z vesnic.

Napoleon
Ve městě se narodil a dětství strávil slavný císař a vojevůdce Napoleon. Mnohé památky ve městě jsou věnovány právě Napoleonovi. Připomínají ho četné sochy a ani jeho rodný dům (Casa Bonaparte), kde je dnes muzeum, si na nedostatek zájmu stěžovat nemůže. V katedrále Nanebevzetí Panny Marie (Cathédrale Notre-Dame de la Miséricorde) byl Napoleon 21.6.1771 pokřtěn. Protože jsou lidé na Korsice silně věřící, hojně zde navštěvují nedělní bohoslužby.

Z přístavu vyjíždějí rybáři kolem čtvrté hodiny ranní na moře, aby již v osm hodin, kdy se město probouzí, mohli na tržišti v přístavu nabízet své úlovky, včetně chutných mořských ježků.

Ajaccio
Ajaccio - přístav Zdroj: Wikipedia

MapaMapa

Zobrazte si polohu této lokality přímo na mapě Korsiky. ZobrazitDovolená Korsika Dovolená na Korsice

Chcete navštívit Korsiku, zaujala vás kouzelná příroda tohoto ostrova? Prohlédněte si nejširší nabídku zájezdů na Korsiku od české cestovní kanceláře. Zobrazit