Corte

Corte je jediné větší vnitrozemské město. Žije zde 6700 obyvatel a jedná se tak o 4. největší město Korsiky. Od 15. století zde stojí jediný vnitrozemský korsický hrad, kterému Korsičané říkají „orlí hnízdo“. Návštěva hradu se vám odmění výhledy do hlubokých údolí s lesknoucími se hladinami řek, které stékají z okolních hor. V citadele sídlila kdysi vláda, francouzské legie, bylo tu i vězení. Dnes zde najdete muzeum. V roce 1755 si Corte vybral za hlavní město ostrova vůdce vlasteneckého odboje Pasquale Paoli. Sestavil první demokratickou vládu v historii ostrova a 14 let stál v čele svobodné Korsiky.

Univerzita
V současné době ve městě sídlí jediná univerzita na ostrově. Byla znovu po 212ti letech otevřena roku 1981 a přibližně tisíc zdejších studentů si může vybrat z celé řady studijních oborů. Studenti tvoří značnou část obyvatelstva města.

Corte je také vstupní branou do korsických hor. Na procházku městem si nezapomeňte vzít dostatek vody, protože teplota se tu v létě šplhá i přes 30 stupňů.

Corte
Město Corte - pohled na historické centrum, autor: Lucie Bicková

Corte Citadela
Citadela v Corte, autor: Lucie Bicková

Corte
Corte, autor: Lucie Bicková

MapaMapa

Zobrazte si polohu této lokality přímo na mapě Korsiky. ZobrazitDovolená Korsika Dovolená na Korsice

Chcete navštívit Korsiku, zaujala vás kouzelná příroda tohoto ostrova? Prohlédněte si nejširší nabídku zájezdů na Korsiku od české cestovní kanceláře. Zobrazit